kot25

Zaznaczanie terenu przez koty

Aby źle nastawić kociaki do zaznaczania terenu za pomocą intensywnie pachnącego moczu, wielce w wielu przypadkach wykorzystuje się specjalne preparaty zapachowe, które mają kicia do takich przyzwyczajeń wybić z głowy. Inną metodą, skuteczną przede wszystkim w przypadku kotów jest ewidentnie kastracja, jednak nie zawsze daje to należyty w tym przypadku przez posiadacza wynik.

Od tysięcy lat kocury są hodowane głownie przez powód na to, że niezmiernie efektywnie radzą sobie ze szkodnikami. Nawet w naszych czasach, gdy posiadamy sporymi specyfikami chemicznymi, które mają zwalczać szkodniki, i tak w dalszym toku najskuteczniejsze w tej roli trwają kiciusie, które do perfekcji sobie z tym zadaniem radzą.

Wolno żyjące w wielu miastach Polski koty domowe są zwierzętami pożytecznymi na tyle, że dużo miast dofinansowuje ich dokarmianie. Jednak jeśli liczba dachowców na danym obszarze staje się zbyt duża, to prowadzona jest działanie ich sterylizacji. W tym celu kocury są na pewien czas wyłapywane, a po zakończeniu hospitalizacji po zabiegu, ani chybi wypuszczane na swoboda.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *