kot27

Trudy w wychowaniu kota

Orientacja w terenie, którą mają kocury, wywołuje że są one w stanie odnaleźć swój dom, nawet jeżeli posieją się mnóstwo kilometrów od domu. Jest toteż dosyć wymagająca umiejętność, niemniej jednak mnogość kiciów odnajduje się nawet po kilku miesiącach gdy uda im się z zajść do domu. Podobne, ale zdecydowanie słabiej wykształcone instynkty posiadają także psy.

Wielkie irytacja dachowca można wyczytać z mowy jego ciałka. Niesłychanie przestraszone bądź z innego względu rozgniewane kociaki zazwyczaj machają ogonem również prócz tego ich sierść na grzebiecie również przy ogonie najeża się tak jak w przypadku piesków. Jest to także ostrzeżenie przed ewentualnością zaatakowania kicia. Przestroga wysyłane innym mruczkom.

Mimo to że sierściuch niechętnie spełnia polecenia swojego właściciela to jednak istnieje alternatywa owego ażeby koty przyuczyć prostych sztuczek lub także chodzenia na smyczy. Niezmiernie przywiązane do swoich posiadaczy kiciusie także chętnie witają ich kiedy ci przyjdą do domu. Zazwyczaj powitanie ogranicza się do ocierania się o nogi właściciela.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *