kot22

Trochę informacji o kotach

Alergia na czworonogi dotyczy zazwyczaj ich sierści. W przypadku kocurów może być jednakże inaczej. Nie zawsze osoba uczulona odpowiada przejawami alergicznymi na kłaki, lecz na ślinę, którą kocury przecież tak regularnie się myją dbając o swoje futerka. Takie osoby mogą nawet hodować kocury, ale muszą pamiętać o częstym przemywaniu swojego pupilka.

W znacznym stopniu czworonogi to padlinożercy, jednakże dodatkowo zdarza się im polować co da się zauważyć do dziś u dziko żyjących piesków. Natomiast kociaki to jak by nie było, czystej krwi drapieżniki i jako takie mogą się one w domu lekko w inny sposób zachowywać. Są to czasami drobne, ale widoczne różnice w postępowaniach zwierząt.

Tradycyjnym okresem w którym rozmnażają się kiciusie jest wiosna. W czasie tym domowy kotka może być wyjątkowo żarliwie zainteresowany opuszczeniem domu, nawet na parę dni. Poniektórzy właściciele na to akceptują, inni jednakże nie. W tym, drugim przypadku dosyć mądrze jest poddać kocurka sterylizacji co powinno go uspokoić dodatkowo opłacalnie wywrzeć wpływ na jego zachowanie.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *