kot24

Koty – korzystanie z kuwety

Kiciusie, a zwłaszcza małe koty są niepomiernie chętnie oraz chętne do rozrywki, jednakowoż nie oznacza to że kociaki są idealne dla dzieci, przede wszystkim dla bardzo małych. Z natury kiciusie nie uwielbiają hałasów i porywczych ruchów, dlatego też mogą one zareagować dosyć gwałtowanie na poniektóre postępowania dziecka, co może skończyć się drobnymi zadrapaniami.

Czas życia do którego dożywają kocury jest ciężki do wskazania. Można uznać że hodowany w dobrych warunkach kociątko przeżyje przynajmniej 10 lat. Natomiast u wielu osobników okres życia jest o wiele dłuższy. Najstarszy żyjący domowy kicia, zgodnie z księgi rekordów Guinnesa przeżył ponad 38 lat, co jest jak na razie całkowitym rekordem.

Małe kociaki nauczają się sterylności oraz zasad użytkowanie z kuwety od swoich kocich matek. Kociaczek ma niezmiernie usilne wrażenie sterylności wskutek tego również ważne jest harmonijne porządkowanie kuwety. Jeżeli tego nie uczynimy kocur może nie zechcieć z niej korzystać, i zacznie załatwiać swoje potrzeby gdzie indziej. Jeśli się do tego przyzwyczai, to ciężko będzie go takiego zachowania oduczyć w przyszłości.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *