kot30

Kot na wolności, a kot w domu

Kociątko, który rozumie różnice między gatunkami przeważnie w całkiem inny metoda „porozumiewa” się z człowiekiem a w inny metoda z innymi kocurkami. Dotyczy to przede wszystkim mowy ciała jakiej używają kociaki. Jako że ludziom wyrafinowane kocie sygnały jest dużo ciężej rozróżnić, to kiciusie w kontaktach z ludźmi korzystają bardziej charakterystycznych jak by to można było określić sygnałów.

Koty najrychlej poruszają się podczas łowiectwa, również w momentach zagrożenia. Każdy kto chociaż raz w życiu zobaczył myszka, również to z jaką szybkością i w jaki sposób się ona porusza, na pewno zdaje sobie kwestię z tego jak szybkie muszą być kociaki, które owe szkodniki wyłapują. Mysz zdoła poruszać się na tyle rychło, że w wielu wypadkach człowiek tylko wypatrzy że coś się poruszyło.

Postępowania kiciów żyjących na wolności daleko różnią się od przyzwyczajeń kotów domowych. Obejmuje to nie tylko wypoczynku bądź schludności, jednakże także czasu, który kić przeznacza na łowiectwo. Wolno żyjące kiciusie w wielu przypadkach łowiectwo traktują jako zasadnicze, jeśli nie wyłączne źródło pozyskiwania jedzenia, natomiast dla kota domowego, przyzwyczajonego do karmienia, może być to prędzej uciecha.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *