kot29

Kocie instynkty – ciekawostki

Kot domowy na różnorodne sposoby wykazuje swoją sympatię również przywiązanie do swojego właściciela. Jednym z oznak takiego przywiązania jest to że kociaki starają się przebywać ze swoimi posiadaczami, na przykład podczas służby czy spoglądania telewizji. Kociaczek, który jest w nieskazitelnych więziach ze swoim właścicielem dosyć nagminnie domaga się także odpowiedniego łaskotania.

Koty niezmiernie ochoczo zwiedzają swój terytorium w którym pomieszkują, oraz jego najbliższe okolice. Czynią tak również wolno żyjące jak także pokojowe koty, ale w wypadku kociaczków domowych, sfera który odwiedza kocurek jest wyraźnie mniejszy, nawet w porównaniu do dachowca wolno żyjącego, który jako swój dom obrał na przykład piwnicę do której wraca często.

Instynkt stadny, który dysponują kociaki jest dosyć mikry, jeśli nie zanikający. Co zgodność z rzeczywistością kiciusie łączą się dla wygody i bezpieczeństwa większe gromady, niemniej jednak nie jest to stado w pospolitym tego wyrażenia znaczeniu. Każdy kocurek sam dba o swoje wszystkie potrzeby, nie ma także jednego ustalonego przewodnika, którego inne kiciusie by się ulegały.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *