kot21

Jak pielęgnować kota?

Kiciusie uważane są za niepomiernie czyste stworzenia. Prawdziwością jest, że kocury nie uwielbiają i unikają wody, mimo to nie świadczy to że nie pielęgnują one o schludność. Z tego powodu kota o wiele łatwiej jest nauczyć rozmieszczania swoich potrzeb fizjologicznych w jednym dokładnie ustalonym miejscu, w którym postawiona zostanie kuweta.

Po dziś dzień najlepszą osłonę przed szkodnikami, w zasadzie przed myszami oraz szczurami umożliwiają kocury. Kicia bezwarunkowo łapie i likwiduje szkodniki, które przedostają się do naszych domów. Jest to nadal niejaki z wielu powodów dla których kocury są tak otwarcie hodowane, pomimo tego także i serdecznie dokarmiane przez ludzi.

W czasie zabawy, w zasadzie z młodym kotem wypada baczyć, ażeby nas nie podrapał. Także jak psy, tak samo i koty mogą nie raz posunąć się przy takiej rozrywce trochę za daleko. O ile sobie nawzajem nie uczynią takimi zadrapaniami szkody to już człowieka, który nie ma skóry osłoniętej futrem, mogą dość nad wyraz pokaleczyć.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *