kot23

Higiena u kotów

Tak samo jak czworonóg kociątko powinien mieć swoje stałe legowisko, w którym zawsze będzie mógł oduczać. Ewidentnie nawet jeśli kiciusie mają zapewnione takie terytorium to i tak dosyć ochoczo chodzą one spać w różnorodnych, czasem dziwacznych miejscach. Jeżeli zdarza się to niezwykle notorycznie to być może miejsce w którym znajduje się legowisko dachowca z jakiś powodów samemu mruczkowi nie odpowiada.

Na to co podarujemy do jedzenia kocurkom w szczególności powinniśmy zwracać swoją uwagę. W przeciwieństwie do piesków, kociaki na ogół pomieszkują tylko w domach tak więc ich aktywność fizyczna jest czasami mniejsza aniżeli w przypadku psów. Może to być przyczyną że zwierzęta ta mogą o wiele szybciej przybierać na wadze, co jest dla nich tak samo niebezpieczne jak i dla ludzi.

Mycie dachowca nie jest na ogół konieczne, bo koty zupełnie same dbają o swoją higiena. Kąpiel może być pożądana jeno sytuacjach wyjątkowych, gdy kot pobrudzi się czymś co ciężko jest w inny sposób usunąć. Do kąpieli wypada zastosować specjalny szampon dla kocurka, który jest zaadaptowany do jego potrzeb.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *