kot28

Agresywny kot – co zrobić?

Hodowane w domach koty przenigdy nie używają agresji w stosunku do swoich właścicieli, jednakże przy zabawach mogą zdarzyć się wypadki podrapania. Jeżeli kocur nie jest jednak akuratnie traktowany to nie będzie on poszukiwał kontaktu ze swoim właścicielem, a raczej unikał go na tyle, na ile jest to możliwe. Kocury umieją się także obrażać z wielu rozmaitych powodów, o czym dodatkowo powinno się zachowywać pamięć.

Wywijanie ogonem w przypadku kota w żadnym razie nie oznacza zabawy, istotnie jak na przykład ma to miejsce w wypadku psów. Kocury, które machają całym ogonem są zasadniczo zdenerwowane czy też zaniepokojone, niemniej jednak jeżeli kocury poruszają na boki tylko końcówką ogon to z zasady symbolizuje to że kiciuś jest czymś zainteresowany.

Reguły należące szczepień kociaczków, są zupełnie inne aniżeli te, które dotykają piesków. W szczególności te kiciusie, które nie wychodzą na zewnątrz w komplecie, nie muszą mieć wykonywanych wielu rozmaitego typu szczepień. Zbyt spora ilość szczepień być powodem może u kocurów problemy ze zdrowiem, w związku z tym również istotny jest długo przerwa czasowy między szczepieniami.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *